Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI, strona 3:

7 "b" na warsztatach

Utworzono dnia 03.04.2022

Dziś uczniowie klasy 7B poranek spędzili z wyjątkową osobą na wyjątkowych zajęciach. Pani Antra Marks z Nowodworskiego Ośrodka Kultury wprowadziła nas w świat sztuki podanej w atrakcyjnej, niespotykanej formie. Podczas warsztatów, na których wykorzystaliśmy farby akrylowe, taśmę malarską oraz płyty hdf uczniowie stworzyli własne dzieła sztuki. Prowadzącej warsztaty zależało aby uwrażliwić uczestników na myślenie wizualne. Pani Antra nie podała gotowych pomysłów, nie narzucała własnych interpretacji prac. Młodzież dzięki swojej wyobraźni,  własnej inwencji i pomysłowości stworzyła nietuzinkowe obrazy.

czytaj dalej na temat: 7 "b" na warsztatach

Zbieraj baterie i telefony!

Utworzono dnia 31.03.2022

Plakat w załączniku kliknij czytaj dalej 

czytaj dalej na temat: Zbieraj baterie i telefony!

„Legenda o warszawskim Bazyliszku” w interpretacji scenicznej uczniów klasy IV

Utworzono dnia 29.03.2022

Uczniowie klasy IV z ogromnym zaangażowaniem podjęli się zadania wystawienia fragmentów „Legendy o warszawskim Bazyliszku” wg Wandy Chotomskiej. Wcześniej zapoznali się z arkanami środków wyrazu teatralnego, poznali pracę ludzi sceny. Nauczyli  się również  pisać zaproszenia, które własnoręcznie  ozdobili i wręczyli swoim gościom.

            Publiczność nie zawiodła! Młodzi aktorzy za występ otrzymali gromkie brawa i słowa uznania za grę aktorską, scenografię, rekwizyty i interpretację. I... mają zamówienie na kolejny występ!

            Dziękujemy naszym widzom za ciepły odbiór, rodzicom za pomoc w przygotowaniu strojów i rekwizytów. Wykorzystaliśmy również zasoby Szkolnej Izby Regionalnej, którą czwartoklasiści bardzo lubią odwiedzać.

 

 

czytaj dalej na temat: „Legenda o warszawskim Bazyliszku” w interpretacji scenicznej uczniów klasy IV

Szkolny Konkurs Czytelniczy o tytuł "Mistrza Pięknego Czytania 2022"

Utworzono dnia 29.03.2022

W dniach 25 i 28 marca w bibliotece szkolnej odbywały się zmagania uczniów w Szkolnym Konkursie Czytelniczym o tytuł "Mistrza Pięknego Czytania 2022". Do czytelniczej rywalizacji przystąpiło 39 uczestników w 3 kategoriach klasowych: I-III, IV-VI i VII-VIII. 

czytaj dalej na temat: Szkolny Konkurs Czytelniczy o tytuł "Mistrza Pięknego Czytania 2022"

Powiatowe Biegi Przełajowe

Utworzono dnia 25.03.2022

24 marca 2022 r. grupa uczniów z naszej szkoły brała udział w Powiatowych Biegach Przełajowych, które odbyły się w Szudziałowie. Po bardzo zaciętej rywalizacji troje uczniów awansowała do następnego etapu. Na szczególne gratulacje zasługuje uczennica klasy 7 Dominika Możejko, która w swoim biegu zajęła drugie miejsce i zdobyła srebrny medal. Uczniom gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszych zmaganiach.

czytaj dalej na temat: Powiatowe Biegi Przełajowe

"Wiosna, wiosna, wiosna ach to ty"

Utworzono dnia 22.03.2022
21 marca jest wyjątkowym dniem nie tylko ze względu na to, że z radością w pierwszym dniu wiosny, możemy wtórować słowa piosenki "wiosna, wiosna, wiosna ach to ty", na którą z utęsknieniem wszyscy czekaliśmy. Jest to również jedyny dzień w roku, kiedy to uczniowie sprawują władzę w naszej szkole. W Dniu Samorządności nasza młodzież w sposób szczególny poczuła odpowiedzialność za edukację swoich młodszych kolegów i koleżanek. Impreza rozpoczęła się od symbolicznego przekazania klucza przez panią Dyrektor Elżbietę Stasiulewicz, przewodniczącej szkoły Julii Kalenik i w ten sposób przez kilka godzin "władza" należała do naszych uczniów. Dzięki wspaniałej pogodzie oraz atrakcjom w postaci Wiosennej Kawiarenki dopisywały wszystkim wspaniałe humory i nikt nie miał ochoty w tym dniu na wagary.
Dziękujemy uczniom i rodzicom za zaangażowanie:-)
czytaj dalej na temat: "Wiosna, wiosna, wiosna ach to ty"

Wyjazd do kina

Utworzono dnia 16.03.2022

15 marca uczniowie z kl. 0b, 2 i 3 wybrali się na wycieczkę do kina "Sokół" w Sokółce na film pt. "W 80 dni dookoła świata". Dzieci z zainteresowaniem oglądały przygody małpki i żaby, które wybrały się w zwariowaną i pełną przygód wyprawę.

czytaj dalej na temat: Wyjazd do kina

Dzień Liczby Pi

Utworzono dnia 14.03.2022

Podziwu godna liczba Pi, jak pisała o niej Wisława Szymborska, znalazła w tym roku swoich wielbicieli w naszej szkole. W  dniu 14 marca obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Liczby Pi oraz Międzynarodowy Dzień Matematyki. Z tej okazji nasi uczniowie przygotowali pracę plastyczne, poznali ciekawostki o liczbie Pi i tajemnicę sorobanu - ESCAPE ROOM, a także zaprezentowali swoją wiedzę w konkursie „Matematyczne Koło Fortuny”. Rywalizując, podejmowali wyzwania przy rozwiązywaniu nietypowych zadań, a tym samym czerpali niesamowitą radość z matematyki.

czytaj dalej na temat: Dzień Liczby Pi

#Solidarni z Ukrainą - podsumowanie akcji

Utworzono dnia 14.03.2022
Zakończyliśmy akcję zbierania środków pieniężnych ofiarom wojny w Ukrainie. Nasza społeczność szkolna, jak zawsze, okazała wielkie serce. Wszystkim darczyńcom bardzo dziękujemy!
Pieniądze zostały przekazane, poprzez sokólski oddział Caritas, uchodźcom z Ukrainy przebywającym na Sokólszczyźnie. 
czytaj dalej na temat: #Solidarni z Ukrainą - podsumowanie akcji

Konkursy

Utworzono dnia 12.03.2022

Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursach czytelniczych, które odbędą się w najbliższym czasie. Chętnych prosimy o zgłaszanie się do biblioteki szkolnej.

czytaj dalej na temat: Konkursy

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Maj 2022
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 165

W poprzednim tygodniu: 347

W tym miesiącu: 752

W poprzednim miesiącu: 1049

Wszystkich: 131200

Koniec roku

Do końca roku szkolnego pozostało: