PRZYŁAPANI NA CZYTANIU

Utworzono dnia 23.06.2016

Zachęcamy Wszystkich  do sięgnięcia po dobrą książkę także  w czasie wakacji. Podglądajcie też innych – oni też czytają. Zasadą przyświecającą  w/w kampanii jest zwrócenie uwagi na zabawną stronę czytania. Konkurs fotograficzny sprzyja takiemu podejściu do tematu. Znajdzie osoby, które dadzą „przyłapać” (sfotografować)  na czytaniu – rówieśnicy, znajomi, członkowie rodziny, politycy, osoby znane publicznie w różnych miejscach i fotografujcie, a swoje prace po wakacjach przynieście do szkoły.

1. Organizatorem konkursu jest zespół nauczycieli humanistów ZS w Nowym Dworze.
  2. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów wszystkich klas w kategoriach:

- klasy O -III

- klasy IV - VI

- klasy I - III gimnazjum

1. Prace konkursowe
  • Tematyka zdjęć jest dowolna, ale każda z prac powinna nawiązywać do tematu –  książki i czytelnictwa w dowolnych aspektach. Mile widziane  będzie humorystyczne podejście do tematu.
  • Każdy uczestnik może złożyć 1-3 fotografie (kolorowe lub czarno-białe) .
  • Fotografie należy składać w postaci odbitek formatu przynajmniej  A 4 w kopercie.
  • Na kopercie prosimy umieścić swoje dane osobowe: imię i nazwisko ucznia, klasa, szkoła.
  • Każde ze zdjęć  na odwrocie powinno być oznaczone tytułem.
  • Fotografie nie muszą być wykonane tylko w czasie wakacji, mogą też być archiwalne (ze zbiorów prywatnych uczestnika).
  • Zgłoszenie prac na Konkurs jest równoznaczne z oświadczeniem, iż osoba nadsyłająca: jest jej autorem oraz, że przysługuje mu pełnia autorskich praw osobistych i majątkowych do tej fotografii , a także, że prawa te nie są obciążone prawami osób trzecich. O ile na fotografii konkursowej znajduje się wizerunek człowieka, uczestnik przesyłając fotografię zapewnia, że osoba, która znajduje się na tej fotografii wyraziła zgodę na nieodpłatną publikację.
  • Wyraża zgodę na nieodpłatne wykorzystywanie przez Organizatora Konkursu nadesłanych zdjęć w dowolnym czasie i formie dla celów promocji konkursu i idei czytelnictwa. Nadsyłając prace na konkurs, autorzy wyrażają zgodę na: przetwarzanie swoich danych osobowych przez Organizatora Konkursu Fotograficznego "Przyłapani na czytaniu" w celach wynikających z regulaminu tego Konkursu, zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 1997 r., nr 133, poz. 883 z późniejszymi zmianami).
  • Przekazanie prac na Konkurs oznacza akceptację jego warunków, wyrażonych w niniejszym regulaminie.
  • Termin składania prac  - do 30 września 2016 r.
  • Rozstrzygnięcie Konkursu – w połowie października 2016 r.
  • Najciekawsze prace zostaną nagrodzone i wyeksponowane na wystawie tematycznej na terenie Zespołu Szkół w Nowym Dworze.
  • Prace przyjmują : pani Celina Łazuk Woroniecka i  Irena Klemienia.

Życzymy miłych chwil z książką i aparatem fotograficznym.